Folgaria

[one_fourth]SKI AREA FOLGARIA 〉[/one_fourth][one_fourth]PHOTO GALLERY 〉[/one_fourth][one_fourth]INTERESTING PLACES 〉[/one_fourth][one_fourth_last]SOCIAL NETWORKING 〉[/one_fourth_last]

[one_half][/one_half][one_half_last]

SKI TRIPS Book Now 〉

[/one_half_last]

Folgaria

Folgaria – Lavarone ALPE CIMBRA

Folgaria a Lavarote – dvě střediska v jižní části Italských Alp nabízejí přes 100 km pohodových sjezdovek v zalesněných kopcích nedaleko Trenta s nádhernými výhledy na okolní horské masivy. Převládají červené sjezdovky, ale najdete tu i černý slalomák Martinella nord stejně jako areály dětských lyžařských škol s posuvnými koberci. I přes nižší nadmořskou výšku a kratší sjezdovky Vás středisko mile překvapí. Nižší nadmořskou výšku kompenzuje 100% zasněžování. Mírné kopce Alpe di Cimbra vyhovují rodinám s dětmi i starším lyžařům. Slalomové svahy a snowparky osloví příznivce adrenalinu. Menší koncentrace lyžařů během týdne umožňuje dobré lyžování i v odpoledních hodinách. O víkendech a svátcích sjezdovky zaplní italská sportovní klientela.

FOLGARIA – FIORENTINI

Nadmořská výška: 1180 -1850 m n. m. Rozloha areálu: 74 km (zasněžováno 100%). Lanovky a vleky: Pohyblivé koberce na mnoha místech areálu umožňují lepší přesun v rámci střediska i usnadňují učení dětí a začátečníků. Po celém areálu jsou sedačkové lanovky a vleky. Přepravní kapacita: 43400 os./hod. Skipass: Folgaria Fiorentini: 74 km sjezdovek. Alpe Cimbra: Folgaria Fiorentini a Lavarone: přes 100 km sjezdovek kolem Folgarie a v nedalekém areálu Lavarone. Superskirama Dolomiti: 380 km sjezdovek, 150 lanovek a vleků. Střediska Madonna di Campiglio, Paganella, Passo Tonale, Ponte di Legno, Marilleva-Folgarida, Folgaria, Lavarone, Monte Bondone. Skipass vhodný pro lyžaře s vlastní dopravou, kteří se cestou do Folgarie a cestou zpět zastaví v areálech Paganella nebo Monte Bondone. Chipové permanentky: ano, Kauce na skipas: ano. Lyžování s dětmi: posuvné koberce a vleky v areálu Costa, Fondo Grande, Fondo Piccolo i Serrada. lyžařské školy ve všech částech areálu. Trofeo Topolino: Folgaria je místem konání dětského lyžařského závodu Trofeo Topolino – v březnu 2015 se zde konal již 54. ročník tohoto závodu a od 6. do 11. března 2017 se do ski areálu opět vrací. Snowparky: Mazinga Park Fondo Piccolo, BIm Bum Park Ortesino, boarder cross na Passo Coe. Zábava: sáňkování ve Fondo Piccolo, běžkařské tratě a jízda se psím spřežením na Passo Coe. Skibus: Placený nebo s pobytovou kartou vydávanou některými hotely. Folgaria – Francolini – Fondo Grande – Fondo Piccolo – Passo Coe a zpět, Folgaria – Serrada, vláček Folgaria – Costa a zpět Skibus Folgaria – Lavarone: Costa – Bertoldi (2x ráno a 2x odpoledne) Zajímavosti: Pevnost Sommo Alto a dalších 6 pevností z dob Rakouska Uherska a první světové války. Forte Sommo Alto se nachází přímo v lyžařském areálu Folgaria mezi lanovkami z Fondo Grande a z Ortesina. Pevnost je volně přístupná, v zimní sezóně 2016/17 v okolí probíhají rekonstrukční práce. Base Tuono – Základna z dob studené války na passo Coe 1612 m n. m. Přístupná pouze v letní sezóně.

LAVARONE

Menší houpačka mezi vesnicí Bartoldi a náhorní plošinou Alpe Vezzena je oblíbená hlavně u rodin s dětmi, ale je proslulá i svižnou černou sjezdovkou Avez del Prinzep. Nadmořská výška: 1150 – 1650 m n. m. Sjezdovky: 27 km. Modré: 72%, červené 20%, černé 8% (zasněžováno 100%). Skipass: Lavarone: 27 km sjezdovek. Folgaria Fiorentini Lavarone: přes 100 km sjezdovek v Lavarone a nedalekém areálu Folgaria. Superskirama Dolomiti: 380 km sjezdovek, 150 lanovek a vleků. Střediska Madonna di Campiglio, Paganella, Passo Tonale, Ponte di Legno, Marilleva-Folgarida, Folgaria, Lavarone, Monte Bondone. Skipass vhodný pro lyžaře s vlastní dopravou, kteří se cestou do Lavarone a cestou zpět zastaví v areálech Paganella nebo Monte Bondone. Skibus: Bertoldi – Costa 2x ráno a 2x odpoledne Skipass: Lavarone Alpe Cimbra – Folgaria + Lavarone Skirama Dolomiti di Brenta Chipové permanentky: ano, Kauce na skipas: ano. Pro nejnáročnější lyžaře: Avez del Prinzep 2200 m dlouhá černá sjezdovka. Zábava: snowtubing a sáňkování v Beroldi, jízda se psím spřežením a běžkařský areál MIlle Grobe. Skibus: Placený nebo s pobytovou kartou vydávanou některými hotely. Bertoldi – Costa (ráno a odpoledne) Zajímavosti: Avez del Prinzep – 52 m vysoká jedle bělokorá, nejvyšší v Itálii, jedna z nejvyšších a nejstarších v Evropě. V okolí je řada památek z 1. světové války:, např. pevnosti z dob Rakouska-Uherska a vojenský hřbitov. O některých zimních víkendech je přístupné muzeum ve Forte Belvedere. Lyžování s dětmi: skvělý areál pro děti a začátečníky, lyžařské školy, hřiště v Bertoldi.

 〉SPORT GALLERY open 〉 
slider ≥ 2 MB, display ≥ 640 px

[one_half padding=”0 5px 0 5px”]NATURE GALLERY open 〉
slider ≥ 2 MB, display ≥ 640 px
[/one_half][one_half_last padding=”0 5px 0 5px”]PLACES GALLERY

[/one_half_last]

VIDEO Folgaria Lavarone

INTERESTING PLACES

[one_half padding=”0 20px 0 20px”]

Forte Sommo, Folgaria, Italia
read more 〉

Forte Strino, Trentino, Italia
read more 〉[/one_half][one_half_last padding=”0 20px 0 20px”]

Bienno, Lombardia, Italia
read more 〉

Foppe di Nadro, Lombardia, Italia
read more 〉

[/one_half_last]

FOLGARIA LAVARONE

SKI RESORTS ALPS

Alta Badia | Civetta | Folgaria | Kaprun | Madonna di CampiglioPaganella | Saalbach | Val di Fassa